top of page

Tesis 
Özel Güvenlik Hizmeti

Tesis Güvenliği Hizmet alımı nasıl olmalı?

Ticari ve Aktivite amacı ile kurulan Tesisler Güvenlik alanında Özel Güvenlik Şirketlerinden Hizmet almak isteyebiliyor. Bu hizmet ile giriş çıkış kontrolleri, araç kontrolleri, tesis genel kontrolleri talep edilmektedir. Bu hizmeti sağlayacak olan Güvenlik Şirketleri 5188 Sayılı kanun kapsamında Hizmet veriyor olması son derece önemlidir.

ozel-guvenlik-sirketi-logosu
Tesis Güvenliği Nasıl olmalı?

Tesis Güvenliği, talep edilen hizmet şekline göre Özel Güvenlik Şirketleri tarafından sağlanan bir hizmet türüdür. Tesislerdeki Güvenlik zafiyetine sebebiyet verebilecek durumlar belirlenmeli ve giderilmelidir. Tesislerin yapısına ve ihtiyacına göre Özel Güvenlik Personeli seçilmeli, gerekli teçhizatlar sağlanmalı ve Elektronik Güvenlik destekleri ile yapı oluşturulmalıdır.

Tesis Güvenliğinde Nelere Dikkat edilmeli?

Hizmet alımı yapmak isteyen Tesisler, Özel Güvenlik Hizmeti almak istediğinde Firmanın yaptığı işleri, yapabileceklerini ve Referanslarını iyi değerlendirmelidir. Profesyonel Hizmet sağlayacak Güvenlik Firmaları tecrübelerini, yapılabilecekleri Tesis Yöneticileri ile paylaşmalıdır.  Tesis Yöneticileri Tesis Güvenliği ile ilgili bilgisi olmayan, Talepleri karşılayamayacak Güvenlik Şirketlerinden uzak durmalıdırlar.

Tesis-guvenliği

Tesisler için Güvenlik Hizmeti veren Güvenlik Şirketi

Tesisler konumu, yapısı ve ihtiyaçları doğrultusunda Özel Güvenlik Hizmeti almak isteyebilir. Giriş çıkış kontrolü, üye kontrolü, araç kontrolü vb gibi ihtiyaç doğrultusunda Hizmet talep edebilmektedirler. Bu tür talepler doğrultusunda hizmet alacakları Özel Güvenlik Şirketinin yetkinliği, hizmet veriş şekli, hizmetin sürdürülebilirliği ve elbette ki doğru maliyet teklif etmesi önem arz etmektedir. Tesis Güvenliğini sağlayan firma profesyonel ve kurumsal bir yapıda olmalıdır.
K9-guvenlik-kopeği

Tesislerde Elektronik Güvenliğin önemi?

Fiziki önlem ve Müdahale genelde yetersiz bulunmaktadır. Teknolojik destekler ile Güvenliğin daha etkin olabilmesi mümkündür. Devriye Sistemleri, Kameralar, Alarmlar ve Dedektörler yardımı ile daha etkin Güvenlik Hizmeti sağlanmaktadır. Her alanda olduğu gibi Tesis Güvenliği konusunda da mutlaka Elektronik Güvenlik desteklerinden yardım alınmalıdır.

Tesisler için Özel Güvenlik Hizmet alım Sözleşmesi

Tesis Güvenliği için Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesi Nasıl Olmalıdır?

Güvenlik Hizmet Sözleşmelerinde, Tarafların Ticari bilgileri, Hizmetin ne şekilde verileceği, personel sayısı, vardiya düzeni, gerekli ekipmanlar, personel hakkedişleri açık bir şekilde ifade edilmelidir. İhtilafa düşülen konularda sözleşme hükümlerinin geçerli olacağı unutulmamalıdır. Taraflar kendi menfaatleri doğrultusunda hizmetin alınması ile ilgili talep ettikleri maddeleri ekleyebilir, karşılıklı mutabık kalınması durumunda taraflarca imza altına alınmalıdır.


Tesisler için Hazırlanmış örnek Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesi
bottom of page