top of page

Alışveriş Merkezi
Özel Güvenlik Hizmeti

Avm Güvenliği Hizmet alımı nasıl olmalı?

Alışveriş Merkezleri, günlük insan sirkülasyonunun çok fazla olduğu yerler arasındadır. Kalabalık Yönetimi konusunda tecrübe sahibi, 5188 Sayılı kanun çerçevesinde hizmet sağlayan Güvenlik Firmaları avm sektöründe sizlerin Güvenlik konusundaki taleplerinizi karşılayabilmektedirler. 

Alışveriş Merkezleri, Güvenlik şirketini seçerken kurumsal yapısı ve iş planları ile Güvenlik şirketlerini değerlendirmeleri gerekmektedir.

Özel Güvenlik Firma Logosu
Alışveriş Merkezi Güvenliği Nasıl olmalı?

Avm ler de ilk karşılama yapan Güvenlik Görevlileri, şüpheli buldukları şahısların tarifini, sivil devriye ekibine ya da kamera odasına bildirerek ilk süreci başlatmış olur. Güvenlin her an olay olacakmış gibi hazır bulunması oldukça önemlidir. Günlük olarak Kontroller yapılmalı, Kolluk kuvvetleri ile iletişim halinde olunmalıdır.  Dolayısı ile Güvenlik ifası veren Güvenlik Şirketleri, Alışveriş merkezlerinde hizmet vermeye başladıklarında işi sıkı tutmalı ve hareket tarzlarını belirlemelidir.

Alışveriş Merkezi Güvenliğinde Nelere Dikkat edilmeli?
 

Özel Güvenlik Firması, çalışacak personellerin seçimine, eğitilmesine, kullanılan teçhizatın doğruluğuna dikkat etmelidir. Meydana gelebilecek her durumu düşünmeli ve buna göre tedbirler almalıdır. Profesyonel bir tutum içerisinde hizmetini vermeli ve kendini her gün geliştirmelidir.

Alışveriş merkezine hizmet veren güvenlik şirketi

Alışveriş Merkezi için Güvenlik Hizmeti veren Güvenlik Şirketi

Alışveriş Merkezlerinde ihtiyaç duyulan hizmetlerin arasında olan Güvenlik Hizmeti, doğru Güvenlik Firmasının tercih edilmesi ile sağlıklı bir şekilde sağlanabilir. Kalabalık Yönetimi konusunda tecrübe sahibi firmalar, doğru personeller, doğru teçhizatlar ve doğru yönetim politikası ile sorunsuz bir şekilde hizmet sağlayabilmektedirler. Günlük binlerce ziyaretçisi olan Alışveriş Merkezlerinde, Güvenli ortamın sağlanmaması ticari kayıpları, can ve mal güvenliğinin sağlanamamasından kaynaklı maddi manevi kayıpları meydana getirebilir.
Bu durum karşısında Alışveriş Merkezi de Özel Güvenlik Şirketi de zor duruma düşecektir.

Özel Güvenlik Firmaları, tecrübeleri ve iş disiplini ile olumsuz durumların yaşanmaması için çaba göstermeli ve planlı iş yapmalıdırlar.
Güvenlik kamerası

Alışveriş Merkezlerinde Elektronik Güvenliğin Önemi?

İnsan sirkülasyonunun fazla olduğu yerlerde ve takip gerektiren durumların gerektiği yerlerde Güvenlik Kameraları son derece önem arz etmektedir. Alışveriş merkezlerinde de sıklıkla kullanılan güvenlik kameralarının yanı sıra X ray cihazı, Metal dedektörü, Turnike, Bariyer gibi elektronik güvenlik önlemlerinin yeri de büyüktür.

Alıveriş Merkezi için Özel Güvenlik Hizmet alım Sözleşmesi

Alışveriş Merkezi için Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesi Nasıl Olmalıdır?

Hizmet alımı yapılan Alışveriş merkezi ile Güvenlik Şirketleri arasında yapılan Güvenlik Hizmet Sözleşmesinde Tarafların ticari bilgileri, hizmetin veriliş şekli, süresi, personel sayısı, personel hakkedişleri ve kullanılacak teçhizatlar açıkça yazılmalı ve mutabık kalınarak taraflarca imza altına alınmalıdır. 

Alışveriş Merkezi için Hazırlanmış örnek Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesi
bottom of page