top of page

Liman
Özel Güvenlik Hizmeti

Liman Güvenlik Hizmet alımı nasıl olmalı?

Konum olarak oldukça Riskli Bölgelerde kurulan Limanların çeşitli ihtiyaçları ve talepleri neticesinde Özel Güvenlik Şirketlerinden Hizmet alımı yapmaları olası bir durumdur. Mal Güvenliğinin sağlanması ön planda tutulan Limanlarda Hizmet verecek Güvenlik Şirketlerinin 5188 Sayılı kanun kapsamında hizmet veriyor olması ve Uluslar arası geçerli Kalite ve Hizmet belgelerinin olması tercih nedeni olmalıdır.

guvenlik-firmasi
Liman Güvenliği Nasıl Olmalı?

Uluslar arası Hizmet sertifikası almış, Gerekli tecrübeye sahip Özel Güvenlik Şirketleri, Liman Güvenliği konusunda profesyonel hizmet sağlayıcısı olabilmektedir. Limanlarda giriş çıkış kontrolleri, Konteyner kayıtları, saha Güvenliği, Araç Kayıtları gibi konularda Özel Güvenliğe ihtiyaç duyulmaktadır. 

Liman Güvenliğinde Nelere Dikkat edilmeli?

Liman Güvenliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur Hizmet alımı yapılan Güvenlik Şirketinin Uluslar arası kabul gören yeterlilik belgelerine sahip olmasıdır. Liman çevresi Güvenlik tedbirleri alınarak korunaklı hale getirilmeli ve iç Güvenlik Politikaları hazırlanarak uygulamaya alınmalıdır.

liman-guvenliği

Limanlar için Güvenlik Hizmeti veren Güvenlik Şirketi

Limanlar Ticari anlamda büyük önem taşıyan yerler arasında öncelikli olan alanlardır. Giriş Çıkışların kontrollü yapılması, çalışanların ve şoförlerin takibi, Limana çekilen ürünlerin, konteynerlerin kontrolü ve takibi gibi konularda Özel Güvenlik Hizmetine ihtiyaç duyulabilmektedir. Liman Güvenliği sağlayacak Güvenlik Şirketi nin, bu Hizmet için gerekli donanıma ve yetkiye sahip olması hizmet alımında en önemli unsurdur. Tecrübeli ve Profesyonel yaklaşımı ile Güvenlik Planı kurulmalı ve doğru personeller ve harekat tarzı ile Liman Güvenliği sağlanmalıdır.
liman-guvenligi

Limanlarda Elektronik Güvenliğin önemi?

Güvenlik Kameraları, Araç X Ray cihazları, Mühürleme bandrolü, Devriye araçları, Drone Güvenlikler gibi Güvenliğin sağlanmasında yardımcı rol oynayan araçlar ve ekipmanlar, Güvenli ortamların sağlanması için gerekli olan destekleyicilerdir. Limanlarda da bu araçların etkin bir şekilde kullanılması Güvenlik açısından son derece önem arz etmektedir.

Limanlar için Özel Güvenlik Hizmet alım Sözleşmesi

Limanlar için Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesi Nasıl Olmalıdır?


Sözleşme, taraflar arasında işin, alım satımın, pay hakkının detaylarını, taraflarını ve şartlarının belirlendiği ve imza altına alındığı akit olarak adlandırılan anlaşmadır. Hizmet alımlarımda da tarafların ticari kimlikleri, yapılacak işin detayı ve konusu, ne şekilde yapılacağı ve ödeme bilgilerinin yer aldığı sözleşmeler hazırlanmalıdır. Limanlar için Özel Güvenlik Hizmeti alımlarında hazırlanan Sözleşmelerde, İşin Konusunun, Personel sayısının, Kullanılacak ekipmanların, Personel hakkedişlerinin, işin süresinin açıkça belirtilmesi gerekmektedir.

Liman Güvenliği için Hazırlanmış örnek Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesi

bottom of page