top of page

Market
Özel Güvenlik Hizmeti

Market Güvenlik Hizmet alımı nasıl olmalı?

Marketler ürün Güvenliğinin sağlanması ve meydana gelebilecek olumsuz durumlara karşı müdahale edilebilmesi amacı ile Özel Güvenlik Şirketlerinden Güvenlik Hizmeti almak isteyebilir. Güvenlik Şirketi, hizmet vereceği market ile ilgili Risk Analizi hazırlayıp Market yetkililerine sunmalıdır. Market Yönetimi Güvenlik Şirketinin hazırlamış olduğu Risk Analizinin yanı sıra, Güvenlik Şirketinin harekat tarzının belirleneceği bir planlamayı da Güvenlik Şirketinden talep etmelidirler. Bu şekilde Hizmetin ifası sırasında nelerin yapılacağını yazılı olarak almış olacaklardır.

ozel-guvenlik-ognet
Market Güvenliği Nasıl Olmalı?

Güvenlik Hizmetini verecek olan Güvenlik Şirketi, Konusunda uzman, olaya müdahale tarzını belirlemiş, ürün Güvenliği konusunda gerekli bilgiye sahip ve tecrübeli olmalıdır. Özel Güvenlik Hizmeti verilebilmesi için 5188 Sayılı kanun kapsamında Güvenlik Faaliyet izin Belgesine sahip Şirketler tercih edilmelidir.

Market Güvenliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Marketler, ticari faaliyet amacı ile kurulmuş, küçük, orta, büyük ölçekte bulunan Ticari işletmelerdir. Bu tür yerlerde Hırsızlık konusu öncelik olarak görülmektedir. Ürünlerin güvenliğinin sağlanması için elektronik güvenlik destekleyicilerinden yardım alınması oldukça önemlidir. Kullanılan kameraların yapısı, dedektörler, anten uyarıcılar da oldukça önem arz etmektedir. 

market-guvenligi

Marketler için Güvenlik Hizmeti veren Güvenlik Şirketleri

Özel Güvenlik Şirketi talep edilen bölgede hizmet vermek amacı ile kurulmuş, can ve mal güvenliğinin sağlanması amacı ile hizmet veren kuruluşlardır. Marketler de bazı durumlar neticesinde Özel Güvenlik Şirketlerinden Hizmet talep etmektedirler. Ürün Güvenliğinin sağlanması ve giriş çıkış kontrollerinin gerçekleştirilebilmesi için bu konuda hizmet vermeye yetkili Güvenlik Şirketleri ile anlaşılması yararlı olacaktır. Market Güvenliği sağlayan Güvenlik Şirketlerinin konusunda tecrübe sahibi ve Kurumsal yapıda olması da son derece önemlidir.
otopark-guvenligi

Market Güvenliğinde Elektronik Güvenliğin önemi?

Teknolojinin gelişmesi ile yaşamamızda ihtiyaç duyduğumuz tüm hizmetler ve ekipmanlarda gelişmektedir. Güvenlik sektöründe de geliştirilen sistemler neticesinde, Güvenlik hizmeti daha verimli hale gelmeyi başarmıştır. Güvenlik kameraları, dedektörler, ürün güvenlik ekipmanları Market Güvenliğinde kullanılmakta ve gelişen teknoloji ile daha da verimli hale getirilmiştir.

Market Güvenliği için Özel Güvenlik Hizmet alım Sözleşmesi

Marketler için Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesi Nasıl olmalı?

Güvenlik Sözleşme içeriğine, tarafların bilgileri, hizmetin veriliş şekli ve konusu, personel sayısı ve kullanılacak teçhizatlar, hizmetin süresi ve talepler açıkça belirtilmelidir. Özel Güvenlik Sözleşmesi hazırlanırken, tarafların ticari anlamda kendi menfaatlerini düşünmeleri doğal bir tutumdur. İhtilafa düşülmesi anında sözleşme maddelerinin geçerli olacağı unutulmamalıdır.

Market Güvenliği için Hazırlanmış Örnek Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesi

bottom of page