top of page

Fabrika
Özel Güvenlik Hizmeti

Fabrika Güvenliği Hizmet alımı nasıl olmalı?

Fabrikalarda sağlanacak Güvenlik Hizmeti, Yetkilendirilmiş Özel Güvenlik Şirketi tarafından alınmalı ve Güvenlik şirketinin yetkinliği değerlendirilmelidir. 

Özel Güvenlik Şirket logosu
Fabrika Güvenliği Nasıl olmalı?
Fabrika Güvenliği için satınalma yapılan Özel Güvenlik Şirketi 5188 Sayılı kanun çerçevesinde hizmet vermelidir. Güvenlik Şirketi hizmet vereceği Fabrika da gerekli kontrolleri yaparak yetkililere Risk Analiz Raporunu iletmelidir. Raporda belirtilen eksiklikler, olması gerekenler ve arızalı olan Güvenlik tedbirleri ivedilikle iyileştirilmeli ve Hizmetin ifası için uygun zemin hazırlanmalıdır.

Fabrika Güvenliğinde Nelere Dikkat edilmeli?

Hizmet sağlayan Güvenlik Şirketi, Hizmet vereceği Fabrikada gerekli analizleri yaptıktan sonra oluşturacağı Güvenlik Politikasına sadık kalarak Hizmet vermeyi sürdürmelidir. Özel Güvenlik Şirketinin vereceği hizmet ile ilgili Tecrübesi, İş takibi, Maliyeti, Referansları göz önüne alınarak seçim yapılmalı ve Sektör bazlı talebinize karşılık verip veremediği değerlendirilmelidir.

Özel Güvenlik Hizmeti alan Fabrika

Fabrika için Özel Güvenlik Hizmeti veren Güvenlik Şirketi

Fabrikalar da maddi değeri bulunan ürün, ekipman, malzemelerin Güvenliği ve Çalışanların can Güvenliği için alınan Özel Güvenlik Hizmeti Fabrika ve iş yerleri için önem arz etmektedir. 5188 Sayılı Özel Güvenlik Kanunu çerçevesinde hizmet verilen Fabrika Güvenlik Hizmetlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus iç müşteri olarak adlandırılan çalışanların takibi ve denetlenmesidir. Çalışanların üretilen ürünleri ya da Fabrikada bulunan malzemeleri dışarı çıkartarak maddi kazanç sağlamaları olası bir senaryodur. Bu durumun önüne geçilmesi profesyonelce kurulmuş Güvenlik sistemleri ve Güvenlik Politikası ile gerçekleşebilir. 
Bu senaryonun yanı sıra Fabrikalar da özellikle geç saatlerde meydana gelen hırsızlıklar ve acil müdahale gerektiren olaylar ciddi anlamda maddi zararlar ortaya çıkartmaktadır.
Bu tür olaylara karşı Hizmet almaya karar vereceğiniz Özel Güvenlik Şirketinin tecrübeli olması ve sizi yönlendirici bir tutumda olması gerekmektedir. 
Fabrika Özel Güvenlik ekipmanları

Fabrikalarda Elektronik Güvenliğin Önemi?

Fiziki Güvenlik ile tam koruma sağlanması mümkün değildir. Özellikle geniş araziye sahip olanlarda hem iş yükünün azaltılması, hem de Güvenliğin daha kapsamlı sağlanması için Elektronik Güvenlik sistemlerinden destek alınmalıdır. Fabrikalar için Güvenlik Kameraları, Tepe lambalı devriye araçları, Telsiz gibi yardımcı güvenlik ekipmanları hizmetin sağlıklı bir şekilde sağlanması için gerekli olan ekipmanlardır.

Fabrikalar için Özel Güvenlik Hizmet alım Sözleşmesi

Fabrika Özel Güvenlik Sözleşmesi nasıl olmalıdır?

Özel Güvenlik Hizmet sözleşme içeriğinde, Hizmet verilecek Fabrika alanı ile ilgili tarafların ticari bilgileri, Hizmetin ne şekilde ve nasıl sağlanacağı, kaç kişilik Güvenlik Hizmeti alınacağı, kullanılacak ekipman ve malzeme listesi, Personel giderleri ve hakkedişler, Hizmet süresi gibi konular açıkça belirtilmelidir.

Fabrika için Hazırlanmış örnek Özel Güvenlik Sözleşmesi
bottom of page