top of page

SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ

Elze Group logosu

Silahlı Özel Güvenlik

Görevli olduğu işyerini, kişileri ve burada bulunan mal varlıklarını koruyan kişiler silahlı özel güvenlik olarak bilinir. Firmamız bünyesinde yer alan hizmet içeriğinde kişilerin en iyi şekilde korunması ve de istedikleri alanında muhafaza edilmesi söz konusudur. Buradaki en temel amaç ise her türlü tehlike durumuna karşı önlem alınarak bunların sorumluluğunu üstlenip varlıkların güvenliğinin sağlanmasıdır. Firmamız bu konuda silahlı özel güvenliği temin etmekte ve kişilerin en iyi şekilde korunmasına özen göstermektedir.

Silahlı güvenlik görevlileri doğrudan olacak şekilde kurumlara ve güvenlik şirketlerine bağlı şekilde çalışır. Koruma talep eden kişilere ve de kurumlara göre de çalışma şartları değişiklik gösterir. Bu yüzden insanların en iyi verimi elde ederek sonuçtan memnun kalması adına firmamız özenli ve dikkatli şekilde çalışır. Gece gündüz vakitlerinde çalışması söz konusu olan bu güvenlik görevlileri için kurumun ve kişilerin beklentileri önem arz eder. Silahlı özel güvenlik nasıl çalışır? Konusunda karşı tarafın beklentisi ve talepleri önemlidir.

Silahlı Özel Güvenlik Sorumlulukları Nelerdir?

Silahlı özel güvenliklerin ilk olarak ne önemli sorumluluğu arasında kişilerin, kurumların ve mal varlıkların korunması durumu vardır. Bu nedenle de kişiler için en önemli olan güvenlik önlem ve tedbirlerinde özel güvenlikler buna uygun şekilde çalışır. Güvenliğin sağlandığı alanlara ve kişilere karşı olan tehditleri bu kişiler önler. Tehdit anında ise saldırganı suç işlemekten vazgeçirmeye çalışır. Saldırganın durmaması halinde müdahale edip onu yakalar.

Silahlı özel güvenlik suça delil oluşturabilecek tüm durumları gözeterek bunu kolluk kuvvetlerine bildirir. Suça etki eden durumların oluşması halinde kolluk kuvvetlerine sorunun çözümlenmesi içim yardım eder. Kişilerin ve onların istedikleri her türlü detayın korunması ve muhafaza edilmesi açısından firmamız bu konuda hizmet verir. Bu sayede kişilerin en güvenilir ve kaliteli şekilde istedikleri gibi kendilerini güvende hissedebilirler. Hem daha rahat ve güven içinde yaşamak hem de emniyeti en sağlıklı şekilde sağlamak adına kişiler için bu hizmetin alınması oldukça önem arz eder.

Silahlı Özel Güvenlik Çalışma Alanları Nerelerdir?

Hayatın hemen her alanında önemli olan ve de insanın olduğu her yerde emniyetin sağlanması gerektiği düşüncesi ile bu özel güvenliklere ihtiyaç duyulur. İnsanların, bulundukları alanın ve de onlara ait olan mal varlıklarının korunması oldukça önemlidir. Bunu sağlamak ve en iyi şekilde hizmet sunmak için de kişilere firmamız tarafından özel güvenlik personelleri görevlendirilir. Kamu kuruluşlarında, kurumlarda ve özel sektörde her türlü özel güvenlik ihtiyaçları karşılanarak kişilere karşı oluşabilecek olan tehditler sonlandırılır.

Silahlı özel güvenlik nerelerde çalışır? Konusunda ise eğitim kurumları, hastaneler, eğlence merkezleri, siteler, AVMler, konser alanları, spor salonları ve de stadyum gibi yerler söylenebilir. Kişilerin buralarda çalışması ve insanların güvenliğini sağlaması oldukça önem arz ettiğinden nereler gerekliyse oralarda kişiler için firmamız tarafından güvenlik görevlisi bulundurulur.

Önemli olan şahsiyetlere yönelik özel koruma şeklinde silahlı güvenliklerden de yararlanılır. Şirket yöneticileri tarafından yapılacak olan özel görüşmeler için de bu güvenliklere ihtiyaç duyulur. Bu sayede hemen her yerde güvenlikler bulundurulabilir. Silahlı özel güvenlik ihtiyacı için kişiler firmamızdan bu konuda hizmet alabilir.

SİLAHLI GÜVENLİK GÖREVLİSİ ÇALIŞMA ALANLARI

Bankalar, Değerli eşya taşımacılığı, Kişi Koruma, Kritik bölgeler, Sınır Güvenliği gibi alanlarda çalışan Güvenlik Görevlilerinin Silahlı olarak Görev almaları gerekmektedir. Can ve Mal Güvenliğinin korunması ve kendi güvenliğini sağlamak amacı ile Valilikçe uygun görülen marka, modelde Silah temin edilir.

Silahlı Güvenlik Görevlisi olarak çalışan Kişiler, 6 ayda bir eğitim atışı yapmak zorundadırlar.

silahlı-güvenlik-kartı
bottom of page