top of page

İstanbul Özel Güvenlik Şirketi 

Özel Güvenlik Şirketleri

İnsan hayatı boyunca en önemli konulardan biri korumak ve güvenlik olduğundan özel güvenlik şirketleri bu açıdan kişilere yardımcı olur. Bu nedenle firmamız özel güvenlik konusunda kişilere yardımcı olarak gerekli olan tüm hizmeti sunar. Hem daha iyi şekilde yaşayabilmek hem güvenlik konusunda en net ve gerekli olan önlemleri almak adına kişilere firmamız güvenlik personelleri sunar. Bu sayede özel güvenlik şirketlerinden sağlanan her türlü hizmet ile kişiler memnun olur.

Özel güvenlik şirketlerine verilmekte olan birtakım izinler vasıtasıyla kişiler kurumlara ve de kişilere özel güvenlik hizmeti verir. Daha iyi şekilde yaşamak ve olası olumsuz durumların önüne geçebilmek adına şirketimiz kişilerin yanındadır. Evlerin, okulların, işyerlerinin ya da herhangi bir alanın korunmasını sağlamak için kişilere en önemli ve etkili şekilde güvenlik hizmeti verilir. Özel güvenlik şirketleri hizmetleri nelerdir?

  1. Konut Güvenliği

Kişilerin hayatlarını sürdürmekte oldukları konutlar ve siteler her zaman için korunması gereken yerlerdendir. Bu nedenle de evlerin korunup kişilerin tehlikeye atılmamasını sağlamak için firmamız kişilere yardımcı olur. Güvenliğin son derece önemli olduğu günümüzde insanların yaşamakta oldukları konutlarda huzurla ve sorunsuz şekilde yaşamlarını idame ettirmeleri adına firmamız yardımcı olur.

  1. Hastane Güvenliği

Gün içerisinde ve günlük hayatta çok fazla insanın olduğu hastanelerde ekstra olarak güvenliğin sağlanması hastalar ve de burada çalışanlar için son derece önemlidir. Güvenliğin ihtiyaç duyulduğu yerlerin başında gelmekte olan hastaneler her anlamda güvenilir olmalıdır. Bu durumda özel güvenlik şirketleri ilk olarak bu tarz yerlerin güvenliğini ve emniyetini sağlamalıdır. Firmamız hastanelerin özel güvenlik hizmetlerini en iyi şekilde sağlayarak olumsuz durumların önüne geçer.

  1. Eğitim Kurumu Güvenliği

Öğrenci ve eğitmenlerin çoğunlukta olduğu kurumlardan biri olarak eğitim kurumları, okullar, kurslar gibi alanlar her zaman güvenlik konusunda hazır olmalıdır. Çünkü birçok öğrencinin ve öğretmenin yer aldığı kurumlar tehdide ya da sorun oluşabilecek herhangi bir unsur karşısında bunun önlemini almış olmalıdır. Aynı zamanda kişiler için sağlanması gereken güvenlik tedbirleri de okullarda öğrencilerin ya da eğitmenlerin hayatlarını düşünecek şekilde dört dörtlük olarak hazırlanmalıdır.

  1. Fabrika Güvenliği

Güvenlik tedbirlerinin büyük özen ve dikkat gerektirmekte olduğu alanlardan biri olarak fabrika güvenliğinin saplanması da oldukça önemlidir. Binlerce kişinin çalıştığı ve de hayatları için uğraştıkları alanlardan biri olarak fabrikaların da gece gündüz her zaman korunması gerekir. Özel güvenlik şirketleri ne iş yapar? Konusunda kişilerin bulundukları alanlardan oluşacak olumsuz durumlara karşı tedbir almaları söz konusudur.

  1. Şirket Güvenliği

Aynı anda birden fazla kişinin bulunmakta olduğu ve de her anlamda güvenliğin sağlanmasının gerekli olduğu alanlardan biri olarak şirketler her zaman tedbirli olmalıdır. bu yüzden de firmamız kişilere isteyen her türlü şirket için güvenlik personeli konusunda yardımcı olarak hizmet sunar.

  1. Otel Güvenliği

Kişiler için son derece önemli olan ve de güvenlik gerektiren oteller için firmamız titizlikle çalışır. Bu sayede insanlar konakladıkların yerlerde huzurlu ve de tereddüt etmeden kalmış olur. Tatil yapmak, seyahat için tercih edilen otellerde kalmak adına kişilerin özel güvenlik şirketleri ile tedbirlerinin alındığı otelleri seçmesi son derece önem arz eder.

İstanbul Özel Güvenlik Şirketi

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı verilerine göre Türkiye'de 1435 Güvenlik Şirketi ile 444 Özel Güvenlik Eğitim Kurumu bulunuyor. Özel Güvenlik sertifikası bulunan kişi sayısı ise 1 milyon

556 bin 250 olarak belirtiliyor. Belirtilen ramakların çoğunluk oranı İstanbul da bulunmaktadır.

İstanbul Özel Güvenlik Şirketi, özellikle Etkinlik Güvenliği konusunda oldukça tecrübe kazanmış, Sektörün dinamiklerini oluşturan ve uygulamalarda pilot bölge olarak kullanılan Güvenlik Şirketleri dir.

Özel Güvenlik Sektöründeki gelişmeleri takip eden, Ulusal ya da Uluslar arası en büyük Özel Güvenlik Şirketleri nin bulunduğu bölge olan İstanbul, Sektörün lokomotifleri arasında yer almaktadır.

İstanbul Özel Güvenlik Şirketi arasında yer alan Elze Güvenlik Şirketi, İstanbul genelinde birçok kurum ve kuruluşa Güvenlik Danışmanlığı yapmaktadır.

İstanbul Özel Güvenlik Şirketi olarak Faaliyet gösteren Elze Güvenliğin Hizmet verdiği bölgeler arasında, 

Beylikdüzü Güvenlik Şirketi, Avcılar Güvenlik Şirketi, Çatalca Güvenlik Şirketi, Silivri Güvenlik Şirketi, Büyükçekmece Güvenlik Şirketi, Bakırköy Güvenlik Şirketi, Maslak Güvenlik Şirketi, Şişli Güvenlik Şirketi, Arnavutköy Güvenlik Şirketi, Göktürk Güvenlik Şirketi, Ataşehir Güvenlik Şirketi, Ümraniye Güvenlik Şirketi, Üsküdar Güvenlik Şirketi, Kadıköy Güvenlik Şirketi, Beşiktaş Güvenlik Şirketi, Kartal Güvenlik Şirketi, Pendik Güvenlik Şirketi

İstanbul Güvenlik Şirketi

Gerçek ve Tüzel Kişilerin can ve mal Güvenliğinin sağlanması amacı, kamu mahiyetini tamamlayıcı mahiyette hizmet veren kurumlarda ya da birimlerde çalışan, Valilik tarafından sertifikalandırılmış kişilerdir.

 

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak için, İstanbul Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkanlığına bağlı Özel Güvenlik Eğitim Kurumlarından eğitim alınması ve Valilik tarafından planlanan yazılı ve uygulamalı sınavlarda başarılı olunması gerekmektedir. 

Özel Güvenlik 5188 Sayılı Kanun kapsamında çalışan, Valilik tarafından kısıtlı yetkiler tanınan, Devlet tarafından Resmi Görevli olarak tanınan birimdir.

İstanbul Güvenlik Şirketi, İstanbul genelinde Site Güvenliği, Fabrika Güvenliği, Konut Güvenliği, Arazi Güvenliği, Müsabaka Güvenliği, Mağaza Güvenliği hizmetleri sunmaktadır.

İstanbul Özel Güvenlik Şirketi olan Elze Güvenlik Şirketi, Müşterilerinin ihtiyacına göre, düşük maliyetlerde hizmet vererek tercih edilen Güvenlik Şirketleri arasında yer almaktadır. İstanbul Özel Güvenlik Şirketleri nin arasında profesyonel Güvenlik Şirketi olma ünvanı ile büyümeye devam etmektedir.

Beylikdüzü Güvenlik Şirketi olarak, Site Güvenlik Hizmeti, Fabrika Güvenlik Hizmeti, Arazi Güvenlik Hizmeti, Liman Güvenlik Hizmeti, Hastane Güvenlik Hizmeti gibi sektörlerde Güvenlik Hizmeti sağlamaktayız.

İstanbul Özel Güvenlik Eğitim Kurumu

Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul Özel Güvenlik Denetleme Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyette bulunan Özel Güvenlik Eğitim Kurumları, Güvenlik Hizmeti verilen Özel ya da Kamu kurumlarında çalışacak kişilerin gerekli eğitimleri alması için kurulmuş kurumlardır.

İstanbul Özel Güvenlik Eğitim Kurumları, Kişinin niteliğine ve talebine göre Silahlı Güvenlik - Silahsız Güvenlik Sertifikası verebilmektedir. Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası ve Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası alabilmek için belirli kriterler bulunmaktadır. Bu niteliklere sahip olan kişiler Özel Güvenlik Eğitimi almaya hak kazanabilmektedir.

Silahlı Güvenlik Görevlisi, Özel Güvenlik Hizmeti sağlanan kurumun, Valilik tarafından Silahlı olarak Güvenliğinin sağlanması kararına istinaden çalıştırılacak Güvenlik Görevlilerinin Silahlı olarak çalışması

Silahsız Güvenlik Görevlisi, Özel Güvenlik Hizmeti sağlanan kurumun, Valilik tarafından Silahsız olarak Güvenliğinin sağlanması kararına istinaden çalıştırılacak Güvenlik Görevlilerinin Silahsız olarak çalışması

İstanbul Özel Güvenlik Eğitim Kurumu olan Firmalar, Özel Güvenlik Sektörüne Eğitimli personeller yetiştirerek, Güvenlik Sektörünün Hizmet anlamında daha nitelikli ve profesyonel hale gelmesini sağlamaktadır.

İstanbul Özel Güvenlik Şirketi nden Nasıl Hizmet Alınır?

Güvenlik Hizmeti almak isteyen Kişi, Kurum ve Kuruluşlar, Özel Güvenlik çalıştırabilmek için ya da Özel Güvenlik Hizmeti alabilmek için Valiliğe bu hizmeti almak istediğini, yada birimin kurulması için gerekli başvuruyu yapıp, Komisyondan olur almaları gerekmektedir. Valilik tarafından Özel Güvenlik İzin Belgesi almayan kişi, kurum ve kuruluşlar Özel Güvenlik Hizmeti alamaz ve Özel Güvenlik çalıştıramazlar.

Valiliğe başvuruda bulunan Kişi, Kurum ve Kuruluşlar, Güvenlik Hizmetini ne şekilde almak istediğini yazılı olarak bildirmeleri gerekmektedir. Kendi bünyesinde birim kurularak ya da Özel Güvenlik Şirketleri nden satınalma sureti ile Güvenlik Hizmeti alınabilir.

Kişi, Kurum ve Kuruluşlar, Özel Güvenlik Hizmetini Güvenlik Şirketi nden almak istediğinde izlemesi gereken yol; Hizmet almak istediğiniz Bölgeye yakın Güvenlik Şirketleri ile temasa geçerek daha önceden belirlemiş olduğunuz çalışma şartlarına göre Teklif talep etmeniz, Verilen teklifler doğrultusunda Maliyet ve Kaliteli Hizmet anlamında size uygun Güvenlik Firmaları nı tanışma ve tanıma için davet etmeniz. Size daha profesyonel, taleplerinizi karşılayabilecek bilgi ve donanıma sahip Güvenlik Şirketi ile Sözleşme sürecine geçmeniz olacaktır.

İstanbul Özel Güvenlik Şirketi olan Elze Güvenlik, Güvenlik Hizmeti alımlarınızda yasal başvuru gerektiren durumlarda size Danışmanlık Hizmeti vermektedir. 

İstanbul Özel Güvenlik Şirketi arasında, uzman kadrosu ve teknolojik alt yapısı ile Profesyonel Güvenlik Hizmeti sunan Elze Güvenlik, sektörde dikkat çeken firmalar arasında yer almaktadır.

 

İstanbul Özel Güvenlik

İş İlanları

Özel Güvenlik Sektörü, Ticari hacim olarak oldukça geniş bir paya sahiptir. Ayrıca Sektör olarak oldukça kalabalık sayılabilecek kişi sayılarına ulaşmıştır. Özel Güvenlik Sertifikasını almış olan Kişilere genellikle iş konusunda, Güvenlik Sertifikası aldıkları kurumlar yardımcı olmaktadır. İş Konusunda sirkülasyonun ve talebin oldukça çok olduğu Özel Güvenlik Sektöründe Kişiler istedikleri lokasyon da iş imkanı bulabilmektedirler.

Özel Güvenlik İş ilanları adlı sosyal medya ve mesajlaşma guruplarından da Güvenlik İş ilanları takip edilebilmektedir.

İstanbul Özel Güvenlik Sektörü, Ülke genelinde en büyük orana sahip Özel Güvenlik hacmine sahiptir. İstanbul Güvenlik Şirketleri, Güvenlik Görevlisi işe alımlarında çeşitli iş ilanı sitelerinden destek alarak bu ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler.

Özel Güvenlik Hizmeti
Nasıl Alınır ?
En Doğru Özel Güvenlik Şirketi Nasıl Seçilir?
Özel Güvenlik Hizmet alımı yapılabilmesi için, Kurumun Özel Güvenlik Çalıştırmaya yetkili olduğunu gösteren Özel Güvenlik izin belgesini alması gerekmektedir. Komisyonca uygun görülüp, belge almaya engeli olmayan kurum ve kuruluşlar kendi bünyelerinde ya da Şirketlerden satınalma yaparak Güvenlik Hizmetini alabilirler.

Güvenlik Sektörü, birçok firmayı içerisinde barındıran, 350 bin Güvenlik Görevlisine istihdam saylayan, temel ihtiyaç olarak görülen sektörler arasında yer almaktadır.
Site Güvenliği, Konut Güvenliği, Fabrika Güvenliği, Arazi Güvenliği, Banka Güvenliği, Avm Güvenliği, Okul Güvenliği, Hastane Güvenliği gibi her alanda ihtiyaç duyulan Güvenlik hizmetini alırken nelere dikkat edilmeli? Nasıl Hizmet alınmalıdır?

Güvenlik Hizmeti almaya karar verildiğinde dikkat edilecek en önemli konu sizin ihtiyaçlarınıza, taleplerinize karşılık verebilecek bir İstanbul Özel Güvenlik Şirketi ile anlaşmak olacaktır.
Sektörde birçok Özel Güvenlik Şirketi bulunduğundan, bütün İstanbul Güvenlik Şirketleri uzman, profesyonel, veya farklı olarak kendini addedecektir. Önemli olan sizin taleplerinize, ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek, Güvenlik alanında sizlerin menfaatine aksiyonlar alacak İstanbul Güvenlik Şirketleri ni tercih etmeniz olacaktır. 

Hizmet aldığınız İstanbul Güvenlik Şirketi, Hizmet ifası sırasında Eğitim, Denetim alanlarının dışında çalışan Personellerin sağlıklı ve huzurlu bir ortamda çalışmaları için ortam sağlamak zorundadır. Çalıştırdığı Personellerin kıyafetinden, maddi isteklerine kadar her türlü ihtiyacını karşılayabilecek pozisyonda Özel Güvenlik Şirketi olması gerekmektedir.
Güvenlik Görevlisi Çalıştırma
Maliyeti?
Güvenlik Hizmeti Alımlarında Sorumluluklar
Özel Güvenlik Hizmeti almak istendiğinde bazı maliyetler ortaya çıkmaktadır. Teklif aldığınız İstanbul Güvenlik Şirketleri, bu maliyetleri, maliyet formlarında sizlere sunmaktadır. Bu kalemler; Maaş, Fazla Mesai, Yol ücreti, Yemek ücreti, Ssk Ücreti, Eğitim -Denetim bedelleri, Kıyafet - Teçhizat bedelleri ve Şirket karı olarak ayrılmaktadır. Kendi bünyenizde de bir personel çalıştırmak istediğinizde bu kalemleri ödemek zorunda olacağınızdan hizmetin daha profesyonel hale gelebilmesi açısından Güvenlik Şirketi ile çalışmanız sizleri daha avantajlı hale getirecektir.

Belirtilen kalemlerin dışında, genellikle meydana gelmeden gider olarak anlaşılamayan Kıdem Tazminatı, Yıllık izin, Resmi tatil gibi kalemlerde bulunmaktadır. 

Özellikle Yıllık Bütçeleme hazırlığı yapan Site Yönetiminde görevli olan kişiler, bu kalemleri hesaba katmadıkları için, yada kendi bünyelerinde personel çalıştırmalarının avantajlı olacağını düşündükleri için Güvenlik Şirketleri nin maliyetlerini yüksek bulmakta ya da kendi bünyelerinde personel çalıştırmayı tercih etmektedirler. Belirtilen kalemlerin hepsi kendi bünyelerinde çalıştırılan personel içinde geçerli olacağını, kendi bünyelerinde çalıştırılan personellerin bir süre sonra hizmet kalitesinde düşüş yarattığını ya da ikili diyaloglardan kaynaklı suistimalleri meydana getirdiğini görememektedirler. Dolayısı ile Yanlış Güvenlik Şirketi seçimlerinden yada hizmeti basitleştirdiklerinden dolayı bu tür düşünceler ile Güvenlik Şirketleri ne ön yargılı bakmaktadırlar.  Bu düşünce neticesinde yanlış planlanan bir hizmet alımı gerçekleştirilmekte, Güvenlik Birimi için toplanan aidatlar, iyi hizmet alınamadığından zayi olmaktadır.

Hizmet alımlarınızda yada çalıştırılan herhangi bir personelden kaynaklı sorunda asıl işveren pozisyonunda olduğunuzu unutmayınız.

Profesyonel Güvenlik Şirketi

İstanbul Özel Güvenlik Şirketleri Ülke genelinde can ve mal güvenliğinin sağlanması amacı ile kurulmuş ticari şirketlerdir. Her sektörde ve işte olması gerektiği gibi Güvenlik Sektöründe de kendisini ve kadrosunu geliştiren, verdiği hizmetin kalitesinde sürdürülebilirliği sağlayan ve teknolojiye uyum sağlayabilen İstanbul Güvenlik Şirketleri, sektörde kendilerini farklı yerde görmeli ve farklı davranmalıdırlar. Profesyonel Güvenlik Şirketi olunabilmesi için verilen hizmetin her kalemine özen gösterilmeli ve Profesyonelliğin gerektirdiği şekilde tutum sergilenmelidir. Güvenlik ekibinin oluşturulmasından, kıyafetine, hizmet verme şeklinden raporlama kısmına kadar her kademede farklı ve özenli davranılması gerekmektedir. Profesyonel Güvenlik Şirketleri için kazanç ve maddiyat her zaman ikinci plandadır. Hizmetin en üst düzeyde verilebilmesi için bütçe oluşturulur ve bu hizmeti almak isteyen kuruma anlatılır. Hizmet süresi içerisinde yapılacak Güvenlik Hizmet Planlaması paylaşılır ve Hizmet süresi içerisinde gerçekleşmesi gereken ya da yapılması gereken Güvenlik tedbir planlamaları hayata geçirilir.
Profesyonel Güvenlik Şirketi

Özel Güvenlik Şirketi Nasıl Kurulur

Özel Güvenlik Şirketleri 5188 Sayılı kanun kapsamında kurulan ve hizmet veren özel Şirketlerdir. Güvenlik Şirketi kurmak için gerekli olan başvuru Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığına yapılarak Güvenlik Şirketi Kurma süreci başlatılmış olmaktadır. Valilik tarafından kurulan Güvenlik Komisyonunun araştırmaları sonucunda Güvenlik Şirketi kurmasında sakınca görülmeyen, gerekli kanun ve tüzükler çerçevesinde hizmet verebilecek olan Kişilere Güvenlik Şirketi kurabilmeleri için onay verilmektedir. Güvenlik Şirketlerinin kanunen uyması gereken konular, kuruluş ve işleyiş mevzuatları hakkında detaylı bilgi almak için https://www.egm.gov.tr/ozelguvenlik

İstanbul Güvenlik Şirketleri

Güvenlik Sektörünün lokomotifi konumunda görülen İstanbul da 1000+ üzerinde Güvenlik Şirketi bulunmaktadır. İstanbul Güvenlik Şirketleri konusunda yeterli tecrübeyi edinmiş, ulusal ve uluslar arası birçok etkinliğe hizmet vermiş Profesyonel Şirketlerdir. Ülke genelinde yapılan ve yapılacak olan Etkinliklerin Güvenlik konusunda ki hizmet alımları genellikle İstanbul Firmalarından yapılmaktadır. Güvenlik Görevlisi ve Güvenlik Şirketi sayılarında ilk sırayı İstanbul un çektiği düşünülmektedir.

Güvenlik Neden Önemli

Temel ihtiyaçlar arasında buluna  Güvenlik, öncelikli can Güvenliğinin sağlanması için önem taşımaktadır. Özellikle az gelişmiş ülkelerde Güvenlik tehdidi her zaman yaşanabilmektedir. İnsanların can Güvenliğinin sağlanabilmesi için genelde Kamuya bağlı Polis, Jandarma, Asker gibi kurumlar oluşturulmaktadır. Bu kurumların kamu nezdinde belirli maliyetleri bulunduğundan genelde yetersiz düzeyde tutulmaktadır. Bu durum bazı yerleşkelerde yada meydana gelen Kaos ortamlarında eksikliğini ve yetersizliğini oldukça fazla hissettirmektedir. Güvenlik Temel ihtiyaç olarak görüldüğünden, İnsanların yaşamlarını sürdürebilmesi için öncelikli olarak Güvenlik düzenin sağlanması gerekmektedir. Güvenlik sadece Fiziki anlamda değil, dijital, elektronik alanlarında da olması gereken en önemli unsurdur. Ülkemiz de yaşanmış ve yaşanabilecek olayları değerlendirdiğimizde, Güvenlik ihtiyacımızın yetersiz olabilme durumuna karşı özel şirketlerden alınan Güvenlik hizmeti ile can ve mal güvenliğimizi artırmayı amaçlamaktayız. Güvenlik Şirketleri İş yerlerinizde, Konutlarınızda, Ticari faaliyetlerinizde ve alanlarında, okul ve hastanelerde, akla gelebilecek her alanda kamu mahiyetini tamamlayıcı nitelikte hizmet vermektedir.

Özel Güvenlik Görevlisinin Yetkileri Nelerdir

5188 Sayılı kanun, Güvenlik Görevlisi olarak çalışan kişilere bazı konularda yetkiler vermiştir. Görevi ifa ederken hak kazanılan bu yetkiler Kimlik Sorma, X raydan eşyaları geçirebilme, dedektör ile üst araması yapabilme, duyarlı kapıdan geçirme, emanete alma gibi konularda yetkiler verilmiştir. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi için 
https://www.mevzuat.gov.tr/anasayfa/MevzuatFihristDetayIframe?MevzuatTur=1&MevzuatNo=5188&MevzuatTertip=5
Özel Güvenlik Şirketi
bottom of page