top of page

Mağaza
Özel Güvenlik Hizmeti

Mağaza Güvenlik Hizmet alımı nasıl olmalı?

Ticari ve ziyaret amacı ile kurulmuş olan mağazalar, Girişlerin kontrollü yapılabilmesi, ürün Güvenliği, Mağaza otoparkında bulunan araç düzeni ve Güvenliği için Özel Güvenlik Hizmetine ihtiyaç duyabilirler. 5188 Sayılı Kanun kapsamında hizmet sağlayan Özel Güvenlik Şirketleri, talep edilen hizmet neticesinde Mağazalara Özel Güvenlik Hizmeti sağlamaktadırlar.

ozel-guvenlik-sirketi
Mağaza Güvenliği Nasıl Olmalı?

Mağazalara gelen ziyaretçilerin can ve mal Güvenliğinin sağlanması amacı ile alınan Özel Güvenlik Hizmeti, Profesyonel Güvenlik Şirketleri tarafından alınmalı ve 5188 Sayılı kanun çerçevesinde hizmet verilmelidir. Mağazalarda bulunan ürün Güvenliği konusunda yardımcı ekipmanlar kullanılarak verimlilik artırılmalıdır. Özel Güvenlik Şirketi hizmete başlamadan önce ya da hizmet sırasında sık sık Güvenlik Politikasını güncellemeli veya gözden geçirerek kontrol etmelidir.

Mağaza Güvenliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Mağazanın Depo, Kasa, Reyon, Kapı ve Pencereleri ayrı ayrı değerlendirilerek Güvenlik önlemleri alınmalıdır. Kamera açıları, ürün alarmları, Anten dedektörler sık sık kontrol edilmeli ve gerekli önlemler alınmalıdır. Özel Güvenlik Hizmeti alınan Şirketin yeterli düzeyde tecrübesinin olup olmadığı, 5188 Sayılı kanun kapsamında hizmet verip vermediği değerlendirilmeli ve Doğru şirket tercih edilmelidir.

elze-ozel-guvenlik

Mağazalar için Güvenlik Hizmeti veren Güvenlik Şirketleri

Özel Güvenlik Şirketleri, kendi içinde hizmet verdikleri kurumlar neticesinde tecrübe kazanmaktadır. Bazı şirketler kendilerini geliştirmek amacı ile Sektör bazlı farklı eğitimler alarak kendilerini diğer Güvenlik Şirketleri içinden ayrı tutarak farklılık yaratırlar. Mağaza Güvenliği konusunda Ürün Güvenliği, Elektronik Güvenlik, Fiziki Güvenlik, Kalabalık Yönetimi, Hırsızlık, Kamera Sistemleri konularında kendilerini geliştirmiş olan Özel Güvenlik Şirketleri Mağaza Güvenliği konusunda yetkinlik sahibi şirketlerdir. Özel Güvenlik Şirketleri 5188 Sayılı kanun kapsamında Hizmet veren, can ve mal güvenliğini sağlamak amacı ile kurulmuş Özel şirketlerdir.
ozel-guvenlik-sirketleri

Mağaza Güvenliğinde Elektronik Güvenliğin Önemi?

Güvenlik sektöründe, bir çok alanda kullanılan Elektronik Güvenlik sistemleri Mağaza Güvenliği konusunda da oldukça etkili çözümler sunmaktadır. Mağazalar da bulunan ürünlerin ve Mağaza ziyaretinde bulunan kişilerin Güvenliğini sağlamak amacı ile alınan Özel Güvenlik Hizmeti, Teknolojik Güvenlik sistemleri ile daha da verimli hale gelebilmektedir.

Mağaza Güvenliği için Özel Güvenlik Hizmet alım Sözleşmesi

Mağazalar için Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesi Nasıl olmalı?

Özel Güvenlik Şirketleri ile Güvenlik Hizmet alım Sözleşmesi yapıldığında, tarafların ticari bilgileri, hizmetin veriliş şekli, hizmet süresi, personel hakkedişleri, kullanılacak teçhizatlar vb gibi konular açıkça belirtilmelidir. Sözleşme maddelerinin açıklayıcı ve kesin bir şekilde hazırlanması son derece önemlidir. İhtilaf halinde Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesindeki maddelerin geçerli olacağı unutulmamalıdır.
 

Mağaza Güvenliği için Hazırlanmış Örnek Özel Güvenlik Hizmet Sözleşmesi

bottom of page